FastCube + FastReport в системі ISpro

Новинки в версії 7.10.

В версії ISpro 7.10.003 з'явився новий інструмент для отримання зведених таблиць, аналізу даних, побудови графіків і звітів – FastCube. За допомогою цього інструменту можна аналізувати дані з будь-якого реєстру ISpro. Цей інструмент простий і наглядний у використанні, з ним буде легко працювати будь-якому користувачеві, який вміє працювати з електронними таблицями (наприклад, Microsoft Еxcel).

Перелічимо основні можливості FastCube:

Почати роботу з FastCube можна в будь-якому модулі системи ISpro за допомогою пункту меню Реєстр / Зведена таблиця (Shift + Ctrl + C).

Дані реєстру можуть відображатися у вигляді зведеної таблиці або діаграми, для цього передбачені дві закладки - Куб і Діаграма.

Спочатку користувач створює схему куба. Для цього необхідні заголовки полів реєстру мишею перетягуються в область стовпців або рядків. Дані обраного реєстру FastCube будуть мати наступний вигляд. Для зручності роботи найнеобхідніші команди винесені на панель інструментів.

Відображення даних в кубі можна налаштовувати, приховуючи або відкриваючи необхідні рівні, змінюючи порядок сортування, використовуючи виділення кольором певних діапазонів значень, застосовуючи фільтри і т.д.

Також існує можливість створення готових шаблонів (схем) для куба, які містять дані про налаштування зрізу куба: розташування полів, видимість підсумків, порядок сортування і т.д.

Існує можливість збереження даних в зовнішньому файлі в стандартному форматі MDC. Згодом цей куб без переформування можна повторно завантажувати для аналізу, відправляти партнерам, керівникам або інші відділи.

Дані куба можуть бути представлені графічно за допомогою діаграми обраного типу. Відображення діаграми проводиться на закладці Діаграма. На закладці Діаграма також мається панель інструментів для роботи, наприклад, вибір виду діаграми або її налаштування.

Отримані дані користувач може вивантажувати в HTML, Word, Excel, XML документ.


Якщо користувачів цікавлять не просто дані куба, а вони бажають отримати друковану форму, то з використанням даних куба можна побудувати нові FastReport-звіти.

При цьому в звітах можна як завгодно компонувати різні реєстри і документи ISpro, куби і графіки. Причому побудова звіту з використанням крос-таблиці куба дуже схоже на стандартні зведені звіти середовища FastReport і не буде викликати ніяких труднощів.

Крім того джерелом даних крос-таблиці може бути як куб, вже сформований в ISpro, так і створений в самому звіті.

Для цього достатньо в CrossTab вказати ISPROCubeGrid або власне джерело.

Після цього на закладці Структура таблиці будуть відображені дані FastCube.

Якщо додатково вибрати «Об'єкт Діаграма», то в звіті будуть відображені дані і у вигляді таблиці і у вигляді діаграми. Для діаграми також можна вказувати дані, як заздалегідь сформовані в ISpro, так і створені самостійно.

При необхідності можна здійснити індивідуальне налаштування виду крос таблиць і графіків що друкуються: вибрати кольори, шрифти, стилі, заливки і вирівнювання.

Таким чином користувач отримує зручний засіб оперативної аналітичної обробки великих масивів даних, який дозволяє без зайвих витрат сил і часу аналізувати дані, отримувати різні зведені таблиці і зрізи даних, будувати по ним графіки і, нарешті, формувати найрізноманітніші звіти.

Описані можливості доступні з версії ISpro 7.10.003