Конструктор ISpro – Застосування. Бізнес-Процеси

З появою в системі ISpro підсистеми Конструктор у користувачів з'явилися великі можливості не тільки щодо створення призначених для користувача модулів (вікон) і реєстрів для вирішення окремих функціональних завдань, а й можливості створення інтегрованих, комплексних рішень для різних областей застосування, типових рішень для різних галузей промисловості.

В системі ISpro завжди існували досить продумані і взаємопов'язані типи документів, на основі яких можна було вести необхідні на підприємстві бізнес-процеси. І такого роду бізнес-процеси були достатні для великої частини підприємств, напевно, для 60-70%.

Однак, навіть при наявності заздалегідь продуманих і системно налаштованих зв'язків документів і різноманітті можливостей (поля користувачів з реєстрами, програми калькуляцій документів, призначені для користувача види реєстрів, графічного представлення документообігу ...), для більш гнучкого налаштування бізнес-процесів і з взаємодією не тільки стандартних документів системи ISpro, функціональності системи ISpro може не вистачати.

З появою в підсистемі Конструктор спеціального компонента - дизайнера графів стало можливим створення індивідуальних бізнес-процесів, які можуть складатися з окремих документів і модулів, як стандартних, так і розроблених користувачем.

У комплексі з іншими можливостями Конструктора це дозволить оптимальним чином сформувати робоче місце користувача для загального контролю ходу виконання бізнес-процесу з відображенням усіх фаз виконання процесу і можливістю втручання в бізнес-процес з внесенням керуючих впливів.

Як приклад на малюнку вище показаний реалізований в підсистемі Конструктор модуль - Зведений реєстр документів збуту і стану відвантаження, призначений для контролю ходу прийому замовлень і відвантаження продукції покупцям, в тому числі і контролю за процесом руху первинних документів від підприємства покупцеві і повернення документів від покупця на підприємство.

І реалізувати подібне самостійно зовсім не так складно, як здається на перший погляд.

Дизайнер в новому компоненті дозволяє «одним рухом миші» створювати власні схеми, зовнішній вигляд яких обмежений тільки фантазією користувача.

Розташування, шрифти, кольори фону і рамки, розміри і геометрію, іконки елементів і зв'язків між ними можна легко налаштувати візуально і тут же побачити плоди своєї творчості.

В якості іконки можна вибрати як стандартне зображення модуля з бібліотеки ISpro, так і довільний файл.

Крім того, повний набір функцій, призначений для програмного керування створених схем, дозволяє виконати все те ж саме, наприклад, при натисканні на елемент схеми або в залежності від умов руху документа, зміни його стану і т.д і т.п.

Але і це ще не все.

Звичайно-ж за допомогою цього компонента, спільно з іншими можливостями підсистеми Конструктор, стало можливо реалізовувати не тільки схеми бізнес-процесів, але схеми практично будь-якого призначення і складності: схеми документообігу, блок-схеми алгоритмів розрахунків, комп'ютерних та електричних мереж.

Використання перерахованих можливостей дозволяє оптимальним чином сформувати робоче місце користувача для швидкої обробки даних і формування необхідних документів та звітів. При цьому є можливість використовувати не тільки створення і формування в «єдиному вікні» всіх необхідних зв'язок документів, але і передбачити спеціалізовані розрахунки необхідних параметрів.

Швидше за все в дійсності є набагато більше варіантів використання представленого інструментарію, ніж ми змогли згадати тут - практика покаже. Все залежить тільки від фантазії користувача і бажання втілювати їх в життя в системі ISpro.