Робота з СОМ - об'єктами системи ISpro

Для взаємодії зовнішнього застосування з середовищем ISpro в постачання системи включений ряд СОМ-об'єктів, що призначені для створення з'єднання з системою ISpro і отримання примірників об'єктів.
COM-об'єкти ISpro (Component Object Model - компонентна об'єктна модель) призначені для організації зовнішнього доступу до прикладних функцій і даних системи.
Всі СОМ-об'єкти системи відповідають вимогам автоматизації і можуть використовуватися з будь-яких мов, що підтримують роботу з інтерфейсами автоматизації.
СОМ-об'єкти можуть містити набір предметних функцій, а також можуть повторювати функціональність набору даних і містити набір стандартних методів навігації і модифікації даних.

Для отримання примірника певного об'єкту зовнішній додаток має виконати наступні кроки:
• встановити з'єднання з системою, вказавши при цьому підприємство. Після успішного з'єднання буде запущена робоча станція ISpro, що працює в режимі СОМ-сервера.
• в результаті успішного з'єднання зовнішній додаток отримує примірник об'єкту -менеджера СОМ-об'єктів. Менеджер відповідає за створення примірників всіх інших СОМ об'єктів системи.
• зовнішній додаток, за допомогою менеджера, створює необхідні СОМ-об'єкти.
 Звільнення об'єктів проводиться штатними засобами мови, що застосовується у програмуванні.


Реєстрація COM бібліотек:

Для отримання доступу до COM-об'єктів ISpro з 32-бітного додатку бібліотека isstboot.dll повинна бути зареєстрована на всіх комп'ютерах, з яких буде проводитись робота з COM. Є кілька способів зареєструвати бібліотеку:

1.    Встановити робочу станцію з каталогу Station_t - бібліотека isstboot.dll буде зареєстрована в процесі встановлення автоматично.
2.    Зареєструвати бібліотеку isstboot.dll вручну. Для цього потрібно запустити командний рядок cmd від ім’я адміністратора і ввести команду regsvr32.exe <Папка, в якій лежить файл isstboot.dll> \ isstboot.dll

Для отримання доступу до COM-об'єктів з 64-бітного додатку потрібно зареєструвати бібліотеку в COM +.

Приклад використання:
 
У Microsoft Office Excel відкрийте вікно редактора Visual Basic (Alt + F11, кнопка   Visual Basic на панелі швидкого доступу).

У Microsoft Visual Basic для підключення бібліотек COM-об'єктів виберіть пункт меню Tools / References ... і у вікні References - VBAProject натисніть кнопку Browse.

 


 
Виберіть бібліотеку (формат * _c.dll) в залежності від завдання. Файли знаходяться в каталозі \Dll\ серверної частини системи ISpro.

SPROTN_C.DLL - Довідник ОТН
TRDCOM_C.DLL - Витратні накладні
SYSSF_C.DLL - Податковий облік
SYS_C.DLL - Довільний SQL запит
SPRPDR_C.DLL - Довідник підрозділів
SKLNM_C.DLL - Довідник номенклатур
PRDSPC_C.DLL - Специфікація на продукцію
PRDPRF_C.DLL - Акти виконаних робіт
SKL_EI_C.DLL - Довідник ЕІ
SKL_AT_C.DLL - Атрибути номенклатури
PTNK_C.DLL - Довідник контрагентів
PRDMRT_C.DLL - Наряд-завдання виробництва
SKLATR_C.DLL - Атрибути КСУ
TRDACC_C.DLL - Рахунки до оплати
TRDZKG_C.DLL - Замовлення на відпустку
PRDZKZ_C.DLL - Виробниче замовлення
PAYRL_C.DLL - Розрахункова відомість
PAYLS_C.DLL - Особовий рахунок
SYSWRK_C.DLL - Профіль користувача
 
Примітка. Бібліотеку SYS_C.DLL (Довільний SQL запит) підключати в Tools/ References... не потрібно. Бібліотека автоматично завантажена з ядром при роботі СОМ - об'єктів ISpro

 
У Microsoft Visual Basic відкрийте вікно Object Browser (F2, кнопка   Object Browser на панелі інструментів).

Для перегляду методів і полів об'єкту в Object Browser, в поле Project/Library виберіть потрібну бібліотеку зі списку. Наприклад, ISSklN - довідник номенклатури.