Інтеграція ISpro з Є-дата

Для зручної і швидкої передачі договорів, додаткових угод, актів і накладних на портал Є-дата в системі ISpro реалізовано звіт R302_008 «302 FR Експорт для Є-дата API».

Звіт розташований в підсистемі Ведення договорів і запускається з модуля Картотека обліку договорів, Облік розрахунків за договорами та модуля Звіти.

Звіт реалізовано в версії ISpro 7.11.033.999.

Всі дані вивантажуються відповідно до структури імпорту документів розміщеної на сайті - https://confluence.spending.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=20971554

Для генерації токену необхідно:

Детально ознайомитись з інструкцією по генерації токену можна на сайті - https://spending.gov.ua, в розділі «Інструкція користувача» - https://confluence.spending.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=20971688

Логіка вивантаження даних в форматі JSON аналогічна, як при вивантаженні договорів через формат *csv. Даний формат дозволяє передавати дані з системи ISpro відразу на портал Є-дата. Користувачеві лише потрібно запустити звіт, задати необхідні параметри та натиснути кнопку «ОК».

Договори, додаткові угоди, акти і накладні вивантажуються зі специфікацією. Окремо специфікація, як в форматі *csv, не вивантажується!

Штрафами виступають рахунки, підставою для яких, була операція договору Штрафна санкція.

Після запуску звіту, в каталог для збереження файлу з помилками буде збережено файл з протоколом про передачу даних.

Зверніть увагу! При кожному наступному запуску звіту, файл помилок буде замінено на новий.

ПАРАМЕТРИ ЗВІТУ

При запуску звіту, для вивантаження договорів міститься наступний ряд параметрів:

«Виводити зовнішній номер договору». Для вивантаження номера використовується зовнішній чи внутрішній номер. У разі використання зовнішнього номера, необхідно поставити відповідний параметр.

«Виводити коментар як предмет договору». Для вивантаження предмета договору використовуються поля договору – «Об'єкт угоди» або «Коментар». У разі «Коментаря» необхідно поставити відповідний параметр.

«Об'єднувати договори з однаковим зовнішнім номером, контрагентом та предметом договору». Параметр використовується у випадку, якщо договір оплачується з двох розрахункових рахунків (з різних фондів) і виникає необхідність ввести його два рази, вибравши різні рахунки і проставивши необхідну суму, але залишивши один номер. Параметр «Виводити зовнішній номер договору» буде встановлено за замовчуванням. Також проводиться перевірка по всім полям, окрім Вартість_договору, в_т.ч. _ПДВ, Еквівалент_у_грн. Якщо хоча б одне з не розрахункових полів не збігається, то такі договори не будуть згортатися в один. Якщо всі поля збіглися, то поля Вартість_договору, в_т.ч. _ПДВ, Еквівалент_у_грн плюсуються і в звіт виводитися один рядок договору. Даний параметр працює тільки для вивантаження договорів!

ВИВАНТАЖЕННЯ ДОГОВОРІВ

Для коректної передачі договорів необхідне правильне заповнення їх параметрів:

  1. У налаштуваннях договорів потрібно встановити параметр – «Відображати поля для вивантаження в Є-дата».

Після встановлення параметру, на першій закладці в карточці договору з'являться поля – «ДК 021» та «Обгрунтування».

При натисканні клавіші F3, в полі «ДК 021» відкриється вікно, в якому при натисканні ins або «Реєстр / Створити» можна вказати один або декілька кодів за єдиним закупівельним словником. Так само можна заповнити поле вручну, прописав всі коди через кому та пробіл. Наприклад: «39312000-2, 30131800-4, 42132110-7».

Поле «Обгрунтування» заповнюється в разі відсутності процедури закупівлі. Якщо поле не заповнено, то при вивантаженні значення «Процедура_запупівлі (так/ні)» буде заповнено значення «Так».

  1. У довіднику адрес, в картці країни, потрібно заповнити поле «Буквений альфа-3». У випадку України це значення UKR.

  1. Заповнити довідник регіонів необхідно згідно кодуванню, вказаному на сайті: https://confluence.spending.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=5801742

  1. Відповідно до структури імпорту адрес https://confluence.spending.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=20971554 (таблиця Структура address), необхідно заповнити поле «GUID» кодом із довідника «КОАТУУ».

Приклад кодування регіону:

Приклад кодування міста:

  1. В картці контрагента, в полі «Адреса», потрібно вказати країну, регіон і місто з довідника адрес. При ручному заповненні поля «Адреса» дані в звіт не потраплять!

  1. ПІБ контактної особи повинно бути заповнено в форматі [Прізвище Ім'я По батькові]. Кожне слово чітко через ПРОБІЛ!
  2. Для коректного вивантаження специфікації договору, акту і накладної, в довіднику одиниць виміру та в картці одиниці виміру, необхідно заповнити поле «Код ОВ» (класифікатора ДК011:96)

  1. Для коректного вивантаження кодів «ДКПП» і «ЄЗС» в картці номенклатури необхідно заповнити відповідні поля.

Для «Послуг» поля знаходяться на закладці Параметри.

Для «ТМЦ» поля знаходяться на закладці Інше:

ВИВАНТАЖЕННЯ ДОДАТКОВИХ УГОД

Додаткова угода - це Угода договору, в якій встановлено параметр Додаткова угода. Далі за встановленим параметром буде проводитись вибірка Додаткових угод (Угоди).

Для відображення додаткових полів в картці «Угоди» необхідно в налаштуваннях договорів встановити параметр «Відображати поля для вивантаження Е-дата».

Після установки параметра в картці «Угоди договору» з'являться поля «ДК 021», «Період угоди», «Сума угоди», «ПДВ», параметр «Додаткова угода» і група параметрів «Обгрунтування». При виборі «Інше» з'явиться поле для заповнення деталізації обґрунтування.

«Період угоди». При створенні угоди, в поле відразу встановлюється період договору. У випадку внесення нового періоду, якщо дата по, відрізняється від дати по договору, з’являється повідомлення з питанням: «Кінцева дата угоди більша ніж кінцева дата договору. Змінити дату договору на вказану?». При натисканні на «ОК» дата договору по буде змінена. Дата з контролюється системою. Не допускається зазначення дати більшої ніж дата самого договору. Аналогічний контроль здійснюється у полі «Дата угоди».

«Сума угоди» і «ПДВ». Дані поля доступні до моменту, поки по угоді немає специфікації. Сума враховується в суму договору за аналогією, як сума специфікації операції по приходу. У разі якщо за угодою створені операції, поле «Сума» буде недоступно. В такому випадку в поле автоматично потрапляє сума за операціями надходження без можливості редагування.

ВИВАНТАЖЕННЯ ШТРАФІВ

Штрафами в системі є рахунки до отримання, на підставі яких, стоїть типова операція договору Штрафні санкції.

ВИВАНТАЖЕННЯ АКТІВ/НАКЛАДНИХ

Акти і Накладні вивантажуються тільки прибуткові. У разі якщо звіт запускається з модуля Картотеки обліку або Облік розрахунків за договорами, то акти і накладні можна вивантажувати по відміченим договорам за вказаний період. Специфікація вивантажується разом з документом, аналогічно як при вивантаженні договорів.

ВИСНОВКИ

При правильних налаштуваннях бази даних, звіт R302_008 «302 FR Експорт для Є-дата API» дозволить не витрачати час на вивантаження файлів з облікової системи та завантаження тих самих файлів на портал Є-дата.

При запуску звіту дані автоматично потрапляють до реєстрів документів Вашого службового кабінету на порталі Є-дата.