Підбір КСО

Налаштування підбору карток складського обліку

Створення видаткових накладних в підсистемі Управління збутом дозволяє додавати в документ в якості специфікації не тільки конкретні запаси (складські картки) з певного складу, а й картки номенклатури з номенклатурного довідника. Це зручно в тому випадку, якщо на момент формування документа, користувач не знає з якого складу буде проводиться відвантаження, або товар лежить на кількох складах, або на одному складі лежить багато подібних складських карток з одним товаром з різними характеристиками. Як же буде формуватися відвантаження (Видатковий ордер) в такій ситуації, які складські картки в нього потраплять?

В системі існує підбір карток складського обліку (підбір КСО). Налаштування знаходиться в декількох місцях і має різний пріоритет. Давайте розглянемо ці налаштування та їх пріоритетність:

  1. Найвищий пріоритет має налаштування, яка знаходиться в картці номенклатури. Це налаштування буде поширюватися тільки на конкретну номенклатуру, але для будь-якого складу.

  1. Далі пріоритет має налаштування, яке знаходиться у вікні властивостей місця зберігання запасів. Воно поширюється тільки на конкретний склад.
  2. Наступним і останнім за пріоритетом є настройка в модулі Налаштування підсистеми Управління Запасами. Вона є спільною для всіх складів і всіх номенклатурних карток.


Тепер розглянемо параметри самого налаштування підбору КСО і на що вони впливають.

Перша група налаштувань - Облік атрибутів. Він впливає на підбір складських карток при формуванні видаткового складського ордера в залежності від значень атрибутів КСО.

Якщо параметр приймає значення «згідно повного збігу значень» - це значить, що при формуванні видаткового складського ордера будуть підібрані тільки ті складські картки, значення атрибутів яких повністю збігаються зі значеннями атрибутів в рядку специфікації номенклатури документа збуту. Наприклад, є номенклатура Ручка. У даній номенклатури є атрибути КСО - Колір і Матеріал. Якщо у видатковій накладній додати номенклатуру Ручка і вказати значення атрибутів Колір = Білий, Матеріал = Дерев'яна, то при даному налаштуванні будуть підібрані картки тільки зі значеннями атрибутів Колір = Білий, Матеріал = Дерев'яна.

Якщо параметр приймає значення «за повним збігом значень або за відсутності значень» - це значить, що при формуванні видаткового складського ордера будуть підібрані тільки ті складські картки, значення атрибутів яких або повністю збігаються зі значеннями атрибутів в рядку специфікації номенклатури документа збуту, або в складської картці значення всіх атрибутів не вказані. Наприклад, якщо у видатковій накладній додати номенклатуру Ручка і вказати значення атрибутів Колір = Білий, Матеріал = Метал, то при даному налаштуванні будуть підібрані тільки картки зі значеннями атрибутів Колір = Білий, Матеріал = Метал, або картки, у яких всі значення атрибутів не вказані.

Якщо параметр приймає значення «згідно часткового збігу значень» - це значить, що при формуванні видаткового складського ордера підбір буде проводиться тільки за вказаними значеннями атрибутів в рядку специфікації накладної. Якщо значення атрибута в специфікації накладної не вказано, то підібрана буде картка з будь-яким значенням атрибута. Наприклад, якщо у видатковій накладній додати номенклатуру Ручка і вказати значення атрибутів Колір = Білий, Матеріал = не вказано значення, то при даному налаштуванні буде підібрані тільки ті картки, у яких атрибут Колір = Білий, а атрибут Матеріал - може приймати будь-яке значення.

Друга група налаштувань - Порядок списання. Якщо в результаті підбору карток, система підібрала кілька карток, які відповідають налаштуванням підбору з обліку атрибутів, то в такій ситуації використовується цей параметр для визначення з якої першої картки списати товар.

Якщо в системі ведеться облік по партіях, то використовується налаштування для партіонного обліку.
Картки будуть списуватися відповідно до одного із зазначених варіантів. Наприклад, якщо встановити значення За максимальною ціною, то система почне списувати кількість спочатку з карток, у яких ціна максимальна, а далі буде брати картки в порядку зменшення ціни.

Якщо облік по партіях не ведеться, то використовується налаштування по сортовому обліку.
Логіка роботи параметра аналогічна партіонному обліку.

Третя група налаштувань - Списання при роботі з давальницькою сировиною. Дане налаштування відноситься до підсистеми «Управління виробництвом». Бере участь в схемі роботи з давальницькою сировиною. Якщо була зроблена готова продукція для конкретного давальця, то при закритті звіту виробництва йде списання матеріалів під виготовлену продукцію. Залежно від обраного налаштування будуть списуватися певні матеріали.

Розглянемо більш детально кожен з варіантів:

Висновки

Уважно вивчивши налаштування підбору карток і особливості роботи кожного параметра підбору, користувач зможе уникнути помилок підбору карток при формуванні складських ордерів з документів логістики, а також, отримає можливість формувати документи логістики не на підставі картотеки складського обліку, а працюючи з довідником номенклатури.


21.05.2018

Чихман Світлана Анатоліївна
[email protected]