Внутрішнє переміщення запасів між структурними одиницями

При роботі з мультифірмовими організаціями часто постає питання про переміщення запасів між структурними одиницями (СО). Раніше бухгалтерам доводилося вручну створювати документи і вводити перелік запасів для переміщення двічі (при передачі з однієї СО і приході на іншу СО), а також не було можливості проконтролювати хто і що кому передав. Для вирішення цих проблем був реалізований механізм переміщення запасів між СО.

Переміщення запасів між структурними одиницями проходить в два етапи:

  1. Створення видаткової накладної в СО, яка передає запаси
  2. Створення прибуткової накладної на підставі видаткової накладної в СО, яка отримує запаси

Створення видаткової накладної в СО, яка передає запаси

При створенні документа необхідно вибрати операцію «13 Внутрішнє переміщення між СО». Далі треба вказати Склад, з якого будемо передавати запаси і вказати СО отримувач. На закладці Специфікація додати позиції і сформувати складський ордер.

По цій операції буде сформований ордер, в якому в якості контрагента буде вказано СО отримувач.

Створення прибуткової накладної на підставі видаткової накладної в СО, яка отримує запаси

У СО приймальнику для отримання запасів по внутрішньому переміщенню необхідно створити прибуткову накладну, вказавши в ній операцію «13 Внутрішнє переміщення між СО». При цьому в накладній автоматично встановиться тип підстави – Накладна, і буде додана можливість вказати СО здавач. Якщо СО здавач вказаний, то у вікні вибору документа-підстави, документи будуть відфільтровані по зазначеній СО. Якщо СО здавач не вказувати, то у вікні вибору документа-підстави будуть відображатися накладні з усіх СО, які зробили передачу запасів в поточну СО.

Далі потрібно вибрати документ-підставу. У вікні вибору документа-підстави будуть відображені видаткові накладні, в яких в якості СО приймальника вказана дана СО.

Після вибору документа-підстави автоматично підтягнеться специфікація документа з обраної видаткової накладної. Далі необхідно сформувати прибутковий складської ордер. У сформованому ордері, контрагентом буде виступати СО, з якої передали запаси.

Висновки: таким чином, реалізований механізм дозволить полегшити і прискорити формування документів по внутрішньому переміщенню запасів між СО. Тепер бухгалтеру, який оприбутковує запаси, не треба буде вручну вводити специфікацію, а також в системі буде видно яка СО для якої передала запаси.